#1 2006-11-10 23:24:49

Miśka

New member

Zarejestrowany: 2006-11-09
Posty: 5
Punktów :   

Schronisko w Kielcach

Czy ktoś tam ostatnio był  ???? Ja byłam nie piszę już nic o psach ,bo wszyscy wiedzą jak jest ,koszmar!!!!!
Widział ktoś kociarnię jest jeszcze gorzej, tego nie da się opisać cenzurowanymi słowami więc .........
to jest skandal ,żeby takie rzeczy miały miejsce za pieniądze podatników, czyli nasze !!!
Proszę odezwijcie sie do mnie , może dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy coś zdziałać.

Offline

 

#2 2006-11-12 13:55:45

Ratsu

Administrator

Call me!
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2006-10-07
Posty: 38
Punktów :   
WWW

Re: Schronisko w Kielcach

zapewne dużo ludzi spotkało się z tym problemem... ale ... nikomu się nie chce zarejestrować i napisać jakiegoś POSTA...przykro. Pozdrawiam


"Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie"

Offline

 

#3 2006-11-15 14:24:01

Potter

Member

Skąd: Jędrzejów
Zarejestrowany: 2006-10-21
Posty: 44
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Zamieszczę jeszcze tutaj odezwę do narodu:

Apelujemy do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek złe doświadczenia z kieleckim schronem o składanie do nas pisemnych oświadczeń na ten temat, z podaniem możliwie największej ilości danych. Najlepiej byłoby dołączyć do tego zaświadczenia od swoich wetów, dokumentujące np. przebieg leczenia zwierzaka. Oczywiście podać swoje dane. Oświadczenia te będą wykorzystane przez TOZ do stworzenia raportu o funkcjonowaniu schronu w Kielcach, celem przedłożenia go do decydentów.

IM WIĘCEJ TAKICH OŚWIADCZEŃ, TYM WIARYGODNIEJSZE BĘDZIE NASZE PISMO. DLATEGO APELUJEMY: NIE CHOWAJCIE GŁOWY W PIASEK, TYLKO OD NASZEJ POSTAWY TU I TERAZ ZALEŻY, CZY COŚ SIĘ ZMIENI NA TYM PIEPRZONYM ŚWIECIE

Ostatnio edytowany przez Potter (2006-11-15 14:28:15)

Offline

 

#4 2006-11-19 22:43:59

Miśka

New member

Zarejestrowany: 2006-11-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Potter, dzięki za poparcie, ale nadal nikt nie chce nic zrobić w sprawie schroniska.Ludzie .............. proszę piszcie , bez waszych
opinii nic się nie zmieni !!!!!!!!

Offline

 

#5 2006-12-14 01:18:49

MartaMichalina

New member

Zarejestrowany: 2006-12-14
Posty: 2
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Ja juz swoje zrobilam...pisma napisane i przekazane do TOZ-u. Ja bylam tam na wolontariacie i wiem ze wcale nie jest dobrze... Szczeniaki chodza wolno po terenie(koty tez) a potem nagle z pieciu sztuk w sobote w poniedzilalek nie ma zadnego...ale dwa wyadoptowali...Ja liczyc nie umiem czy co? Psy chore... Sama ma dwa psiaki z kieleckiego schronu...
Saba trafila do mnie straszliwie wychudzona(wazyla 14kg a jest wzrostu boksera bo to mix jest) teraz po miesiacu wazy 24kg...Mam zdjecia ale nie umiem je z tel na kompa przerzucic.Drugi moj psior-amstaff okazal sie gluchy i nikt tego nie zauwazyl w schronisku a przebywal tam ok miesiaca zanim go zabralam(mieli watpliwosci czy mi go dac?) Po wizycie u wetka okazalo sie ze ma grzybice oraz ostre przewlekle zapalenie uszu...hmm...Dragon do tej pory nie slyszy tak jak powinien.Siedzial w boksie z onkowata suka ktora miala cieczke-gryzla go...Chcialam pomoc i zostalam oskarzona o handel psami...wyproszono mnie z terenu schronu.Ja takze apeluje-im nas wiecej tym lepiej. Pozdrawiam Marta Dragon i Sabulec:-)

Offline

 

#6 2006-12-14 13:25:40

Potter

Member

Skąd: Jędrzejów
Zarejestrowany: 2006-10-21
Posty: 44
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Dzięki, nareszcie jakiś konstruktywny głos w tej dyskusji.

Mam nadzieję, że wszystkie te interesujące szczegóły "z życia schronu" zawarłaś w tym piśmie.

Ostatnio edytowany przez Potter (2006-12-14 13:26:51)

Offline

 

#7 2007-01-19 18:53:22

Ratsu

Administrator

Call me!
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2006-10-07
Posty: 38
Punktów :   
WWW

Re: Schronisko w Kielcach

ciekawe czy na tym się skończyło ?


"Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie"

Offline

 

#8 2007-01-20 21:29:43

MartaMichalina

New member

Zarejestrowany: 2006-12-14
Posty: 2
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Ratsu na czym? Przeciez oni tam maja wszystko cacy przeciez...
Czego my sie czepiamy?
Pewnie to my nie dbamy o zwierzaki...
Eee...Szkoda slow...
Pozdrawiam.


Czytam wlasnie ustawe i tego w schronie brakuje-te przepisy nie sa spelnione lub sa lamane.2. W schronisku dla zwierząt znajdują się ponadto:
1) wyodrębnione pomieszczenia lub boksy przeznaczone na kwarantannę;
2) pomieszczenie przeznaczone do wydawania zwierząt ze schroniska;
3) wyodrębnione pomieszczenia lub boksy zapewniające separację zwierząt agresywnych.


3) utrzymywania zwierząt zdrowych, w tym osobne dla samców, samic, samic z oseskami, młodych oddzielonych od matek;


3. W pomieszczeniach lub boksach zapewnia się zwierzętom swobodne poruszanie się, legowisko oraz stały dostęp do wody zdatnej do picia.

Tego nie widzialam w kartach...hmmm...
§ 6. 1. Podmiot prowadzący schronisko prowadzi wykaz zwierząt przebywających w schronisku.
2. Wykaz, o którym mowa w ust. 1, zawiera:
1) opis zwierzęcia (gatunek, wiek, płeć, maść, oznakowanie);
2) datę przyjęcia do schroniska oraz imię, nazwisko i adres osoby przekazującej zwierzę do schroniska;
3) dane dotyczące kwarantanny;
4) dane dotyczące przeprowadzonych szczepień i zabiegów weterynaryjnych;
5) datę opuszczenia schroniska oraz imię, nazwisko i adres osoby, której przekazano zwierzę;
6) datę śmierci z podaniem przyczyny.

A jak bylo to zaledwie dwie trzy pozycje.


A to juz dla mnie zupelna nowosc..
3. Zwierzęta wydaje się ze schroniska wraz z wypisem z wykazu zawierającym informacje, o których mowa w ust.2 pkt 1, 3 i 4.

Kolejna abstrakcja dla kieleckiego schronu

7. 1. Podmiot prowadzący schronisko zapewnia zwierzętom przebywającym w schronisku opiekę weterynaryjną, w szczególności w zakresie:
1) kontroli stanu zdrowia;
2) profilaktyki i leczenia;
3) zwalczania pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych


No i kolejny punkt...

3. Psy i koty przebywające w schronisku powinny być zaszczepione przeciwko wściekliźnie.

Czy tyle wystarczy???
Przeciez to ponad polowa punktow w ustawie o prowadzeniu schroniska...
Moze na policje to zglosic???
Albo...faktycznie trzeba to naglosnic.
W poniedzialek zajde do schronu zobacze co sie tam dzieje...
I dam wam znac co zobaczylam...
Jedno wiem-tego nie mozna tak zostawic...

Ostatnio edytowany przez MartaMichalina (2007-01-20 21:46:51)

Offline

 

#9 2007-01-30 13:38:11

glizda

New member

Zarejestrowany: 2007-01-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Schronisko... raczej wykanczalnia. Tez miałam nieprzyjemnośc poznać warunki panujące w schronisku. Napiszce co dokładnie z tym pismem jak to trzeba napisać? Gdzie to dostarczyć? Kiedy ten raport miałby powstać i czy wogóle jest jakaś szansa żeby coś zmienić. TOZ już kiedyś próbował interweniować w sprawie schroniska i nic z tego nie wyszło. Znam kilka osób które też mogą sie na ten temat wypowiedzieć. Piszcie co i jak. Pozdrawiam.

Offline

 

#10 2007-01-30 20:11:30

Potter

Member

Skąd: Jędrzejów
Zarejestrowany: 2006-10-21
Posty: 44
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Witam.

Oświadczenie na temat własnych doświadczeń ze schroniskiem w Dyminach należy napisać:

- jak najszybciej
- jak najbardziej rzeczowo, tzn. podać maksymalnie dużo faktów, dat, nazwisk, dołączyć opinie wetów (jeśli takowe istnieją w danej sprawie, jeśli nie, to najlepiej się o nie postarać), unikać wartościujących sądów i tzw. lamentu, bo to zaciemnia raport i nikt tego poważnie nie traktuje
- podać swoje pełne dane i podpisać się


Będzie super, jeśli swoimi doświadczeniami podzieli się z nami maksymalnie dużo osób, bo chcemy uniknąć wrażenia, że na działalność schronu skarży się tylko grupka histeryków z TOZ-u.

Pisma dostarczyć do nas osobiście (np. na nasze cotygodniowe czwartkowe dyżury w UM, ul. Szymanowskiego, godz. 15-17) lub wysłać pocztą (adres do korespondencji w Kontaktach).

Pismo jest w budowie, obecnie czekamy na odpowiedź na naszą skargę skierowaną do Głównego Inspektora Ochrony Danych  Osobowych.

Nie mamy żadnej gwarancji, że nasze obecne działania przyniosą jakiś skutek, bo to jest jest walka z wiatrakami.
CO NIE ZNACZY, ŻE MAMY SIEDZIEĆ Z ZAŁOŻONYMI RĘKAMI.

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Potter (2007-01-30 20:45:15)

Offline

 

#11 2008-04-16 14:26:15

Qrczak

New member

Zarejestrowany: 2008-04-16
Posty: 1
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Wprawdzie temat mocno się już zakurzył, ale wczoraj wydarzyło się coś, co przeszło ludzkie pojęcie. Kilka dni temu został znaleziony pies, był strasznie pobity - ktoś się nad nim znęcał. Miał uszkodzoną szczękę i stare rany na całym ciele. Zajmowaliśmy się nim, dowoziliśmy jedzenie i wodę. Wezwaliśmy weta i stwierdził on, że pies nadaje się do leczenia. Chodził, jadł, potrzebował tylko pomocy i paru zabiegów. Wet powiedział, że nie kwalifikuje się on absolutnie do uśpienia, nikt jednak nie chciał się nim zająć. Byliśmy zmuszeni wezwać kogoś z tego schroniska i jak się później okazało, to była najgorsza decyzja jaką podjęliśmy. Pies wczoraj został tam zabrany. Słysząc różne opinie o tym schronisku, pojechaliśmy tam, by zobaczyć w jakich warunkach pies jest umieszczony, i czy jest leczony. Okazało się, że psa tam nie ma. Pani powiedziała nam, że go uśpiono, bo nie dało się nic zrobić. Jest to nieprawda! Weterynarz mówił zupełnie coś innego. Można było tego psa uratować! Tego nie można tak zostawić, oni dostają pieniądze na opiekę nad psem, zaraz potem je usypiają!

Offline

 

#12 2008-06-10 13:54:46

Tinuviel

New member

1733366
Zarejestrowany: 2008-06-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Jaka jest obecnie sytuacja w kieleckim schronie? Czy są zebrane jakieś dowody przeciwko zarządowi? Żeby zacząć działać to przede wszystkim trzeba zebrać ludzi, którzy się zaangażują. I bardzo chciałabym to zrobić, tyle, że osobiście nie byłam w tym schronisku i sama nie mam żadnych informacji oprócz tych zasłyszanych/przeczytanych w necie. Pozdrawiam.

Offline

 

#13 2010-03-03 19:17:23

justiiinka93ck

New member

Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Czy ktoś jeszcze odwiedza to forum? Bardzo proszę o odzew.

Offline

 

#14 2010-09-17 22:34:18

toxicbreath

New member

Zarejestrowany: 2010-09-17
Posty: 2
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

Przed chwilą na wykopie znalazłem ten link http://www.wykop.pl/ramka/468735/oboz-z … -kielcach/ To czego się dowiedziałem mnie zszokowało... Brak słów... Gdzie są fundusze na utrzymanie tego schroniska?! Co ten nasz powalony rząd i urzędnicy publiczni robią?! Tusk i Komorowski to dwa gnoje! Zadłużyli Polskę 2x bardziej niż rząd gierka! Sam mam pieska i jestem wyczulony na takie obrazy... Z jakiej racji urzędnicy w kancelarii prezydenta i premiera wypłacają sobie premie na sumę kilkuset tysięcy złotych?! http://wiadomosci.wp.pl/kat,102954,titl … caid=1ae76A polacy i ich pupile nie mają za co żyć! Parszywe gnoje!

Offline

 

#15 2010-09-30 17:53:13

aleksander

New member

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Schronisko w Kielcach

W mieście Kielce funkcjonuje jedno z najlepszych Schronisk dla Bezdomnych Zwierząt w Polsce. Byłem tak ostatnio kilka razy, profesjonalna obsługa pracowników (sam zakupiłem psa). W Schronisku psy maja dobre warunki bytowe. Młodzież kieleckich szkół podstawowych i gimnazjalnych jako jedna w Polsce może przyjść, zobaczyć zwierzaki i odbyć lekcje na pięknej polanie edukacyjnej znajdującej się na terenie Schroniska.
Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kielcach powinno się zając naprawdę ważnymi sprawami jak np. niebezpiecznym skupiskiem kilkudziesięciu psów na terenie posesji  przy ul. Górników Staszicowskich w Kielcach, a nie tendencyjnymi atakami na Schronisko w Kielcach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plsklep wodomierze wrocław Jastarnia wczasy